REGULAMIN ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH REALIZOWANYCH
W KATEDRZE PROFILAKTYKI CHORÓB METABOLICZNYCH
Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Rok akademicki 2020/2021
Nazwa przedmiotu: WYPOSAŻENIE TECHNICZNE
Kierunek studiów: Dietetyka
Rok studiów: II, III rok, I stopień
Tryb: stacjonarne/ niestacjonarne
Nazwa jednostki realizującej przedmiot:
Katedra Profilaktyki Chorób Metabolicznych
Koordynator przedmiotu: dr n. o zdr. Justyna Nowak
Nauczyciele akademiccy realizujący przedmiot:
- dr n. o zdr. Justyna Nowak
- mgr Joanna Kowalska
- mgr Iwona Zieleń-Zynek
Zasady uczestnictwa w zajęciach, usprawiedliwiania nieobecności oraz zasady i tryb zaliczania przedmiotu:
- Wstęp do sal wykładowych, seminaryjnych, ćwiczeniowych, w których prowadzone są zajęcia dydaktyczne w formie kontaktowej/lub zaliczenie na ocenę i/lub egzamin mają tylko studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, legitymujący się legitymacją studencką. W czasie trwania zajęć studenci nie opuszczają sal bez powiadomienia prowadzącego zajęcia.
- Studenci mający objawy infekcji górnych dróg oddechowych (gorączka, kaszel, duszności) powinni powstrzymać się od uczestnictwa w zajęciach kontaktowych ze względu na potencjalne zagrożenie epidemiologiczne. Możliwość zaliczenia efektów uczenia się z zajęć na których było się nieobecnym – patrz pkt 9.
- Spóźnienie dłuższe niż 20 minut na zajęcia kontaktowe/synchroniczne z wykorzystaniem narzędzi kształcenia na odległość wykluczają studenta z uczestnictwa w zajęciach dydaktycznych w danym terminie i będą traktowane jako nieobecność na zajęciach.
- Wprowadzanie osób postronnych oraz wykonywanie zdjęć, filmów oraz nagrywanie dźwięku w jakiejkolwiek formie są niedozwolone.
- Podczas zajęć dydaktycznych obowiązuje zakaz spożywania pokarmów i napojów.
- Studentów odbywających zajęcia z przedmiotu obowiązuje znajomość i przestrzeganie niniejszego Regulaminu, Procedury kształcenia na odległość WNOZB, Regulaminu Studiów obowiązującego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach (Załącznik Nr 1 do Uchwały nr 21/2019 z dnia 24 kwietnia 2019 r. Senatu SUM, którego pełna treść dostępna jest na stronie internetowej Uczelni: sum.edu.pl) oraz Regulaminu Zajęć Dydaktycznych Realizowanych w Katedrze Profilaktyki Chorób Metabolicznych, którego treść jest dostępna na stronie internetowe Katedry (http://dietoprofilaktyka.sum.edu.pl).
- Warunkiem zaliczenia przedmiotu i dopuszczenia do zaliczenia z oceną i/lub egzaminu jest czynny udział we wszystkich formach zajęć oraz uzyskanie zaliczenia z każdego tematu oraz kolokwiów realizowanych podczas zajęć seminaryjnych i/lub ćwiczeniowych.
- Student zobowiązuje się do aktywnego uczestnictwa w zajęciach dydaktycznych (synchroniczne z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość/kontaktowe) i organizacyjnych zgodnie z tematami zamieszczonymi na stronie internetowej Katedry (http://dietoprofilaktyka.sum.edu.pl) oraz w danym kursie na platformie e-learningowej. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są zgodnie z harmonogramem zajęć i listą dziekańską studentów.
Uwaga! – student zobowiązany jest do przygotowania teoretycznego z aktualnego tematu seminariów i/lub ćwiczeń oraz znajomości materiału ze wszystkich poprzednio odbytych seminariów i/lub ćwiczeń.
- Wszystkie formy zajęć są obowiązkowe. Nieobecności spowodowane wyjątkowymi okolicznościami student zobowiązany jest do niezwłocznego nadrobienia po ustaleniu formy, terminu i zasady zaliczenia nieobecności z prowadzącym przedmiot.
- Zaliczenie na ocenę odbywa się w dniu ustalonym przez koordynatora przedmiotu, po wcześniejszej informacji ogłoszonej na co najmniej 2 tygodnie przed jego przeprowadzeniem.
- Forma zaliczenia na ocenę z przedmiotu: zaliczenie pisemne z puli zagadnień realizowanych podczas zajęć wykładowych oraz seminaryjnych z przedmiotu. Praca pisemna oceniona wg skali ocen przedstawionej poniżej.
Skala ocen:
Ocena
|
Procent prawidłowo udzielonych odpowiedzi
|
2,0 (ocena niedostateczna)
|
Poniżej 60%
|
3,0 (ocena dostateczna)
|
60-67%
|
3,5 (ocena dość dobra)
|
68-75%
|
4,0 (ocena dobra)
|
76-83%
|
4,5 (ocena ponad dobra)
|
84-91%
|
5,0 (ocena bardzo dobra)
|
92-100%
|
Sposób konsultacji z nauczycielem akademickim:
Istnieje możliwość konsultacji z nauczycielem akademickim bądź słuchaczem studiów doktoranckich realizującym przedmiot zgodnie z umieszczonymi na stronie internetowej Katedry harmonogramem konsultacji po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i formy konsultacji z danym prowadzącym (adresy mailowe nauczycieli akademickich oraz słuchaczy studiów doktoranckich podane są na stronie internetowej Katedry w zakładce „Pracownicy Katedry”).
Możliwość wglądu do prac pisemnych studenta:
Student ma prawo do wglądu do swojej ocenionej pracy zaliczeniowej lub egzaminacyjnej wraz z treścią pytań i kluczem odpowiedzi, w terminie 5 dni od ogłoszenia wyników zaliczenia lub egzaminu.