Działalność promocyjna

Działalność promocyjna

 

Działalność promocyjna pracowników i doktorantów

Katedry Profilaktyki Chorób Metabolicznych

 

Zespół Katedy  bierze udział w wielu  akcjach promujących zdrowy styl życia.  We współpracy z Urzędem Miasta Bytom i Biurem Promocji Miasta uczestniczy w cyklicznych wykładach dla mieszkańców dotyczących zdrowego trybu życia i profilaktyki chorób przewlekłych.

 

Dr hab. n. med. Bartosz Hudzik jest współrealizatorem akcji edukacyjno-promocyjnej  realizowanej w zespole  III Katedry i Kliniki Kardiologii SUM (której też jest pracownikiem) „Zawał serca – wygraj z czasem”.

 

W ramach współpracy ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu studenci Studiów Doktoranckiego prowadzą edukację zdrowotną w zakresie prawidłowego odżywiania się (diety specjalnego przeznaczenia, z ograniczeniem soli, białka) wśród pacjentów z ciężką niewydolnością serca. Interwencja żywieniowa (choć bardzo trudna w realizacji) w tej grupie chorych jest niezmiernie ważna, wpływa bowiem na poprawę  jakości życia i rokowanie odległe.

 

Zespół Katedry współpracuje także ze szkołami województwa ( m.in. ZSK w Zabrzu) w ramach promocji Wydziału oraz Uniwersytetu Licealisty. Prowadzi wykłady z zakresu medycyny, dietetyki i zdrowia publicznego dla licealistów a dla uczniów lat niższych prezentacje w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej .

 

Wykłady z Zespołem Szkół Katolickich w Zabrzu w roku akademickim 2020/2021 zostały rozpoczęte!!!

  Źródło zdjęcia: http://katolicka.pl/liceum/wyklady-rozpoczete.html